Catering dietetyczny z obniżoną zawartością węglowodanów

Catering dietetyczny z obniżoną zawartością węglowodanów

W dzisiejszych czasach, za sprawą szybkiego tempa życia, stresu, dużej ilości produktów przetworzonych w diecie, coraz więcej osób cierpi z powodu problemów trawiennych. Osoby te potrzebują specjalnej diety, która będzie zarówno lekkostrawna, jak i zróżnicowana. Borykanie się z różnymi schorzeniami przewodu pokarmowego prowadzi do przykrych dolegliwości zarówno fizycznych, jak i psychicznych, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Idealnym rozwiązaniem dla tej grupy osób jest przejście na specjalną lekkostrawną dietę, w której eliminowane są produkty ciężkostrawne, a dieta zawiera znacznie mniej węglowodanów i składa się głównie z posiłków o niskim ładunku glikemicznym. Fit-Catering posiada w swojej ofercie catering dietetyczny Lite, specjalnie przygotowany dla tej grupy osób.

Czym jest indeks i ładunek glikemiczny?

Indeks glikemiczny (IG), inaczej wskaźnik glikemiczny, wskazuje produkty, które klasyfikuje się na podstawie ich wpływu na poziom glukozy we krwi w 2-3 godzinach po spożyciu posiłku. Jest to tak zwana glikemia posiłkowa. Innymi słowy, wskaźnik glikemiczny to średni procentowy wzrost stężenia glukozy we krwi po spożyciu porcji jedzenia, zawierającego 50 gramów przyswajalnych węglowodanów. Ładunek glikemiczny opiera się na dwóch zmiennych: wartości indeksu glikemicznego (IG) oraz ilości węglowodanów w danym posiłku.  Catering dietetyczny z Fit-Catering posiada dedykowany plan dietetyczny- plan Lite, w którym posiłki bilansowane są w ten sposób, aby ich ładunek glikemiczny był niski. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj – www.fit-catering.pl/plan-lite.

Zalety diety Lite

Plan LITE to dieta lekkostrawna, która pozytywnie wpływa na układ trawienny a zmniejszona zawartość węglowodanów i zwiększona zawartość produktów o niskim IG sprawia, że dieta ta posiada nie tylko walory zdrowotne, ale jest również świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zredukować wagę. Nieprzetworzone i odpowiednio wyselekcjonowane produkty wprost od dostawców dają gwarancję świeżości. Odpowiednio zbilansowane posiłki diety Lite bogate są również w błonnik pokarmowy, który działa zbawiennie na jelita i przyśpiesza metabolizm. Dzięki cateringowi dietetycznemu z Fit-Catering poczujesz się lekko, rześko i pełen energii. Właściwie dobrana dieta pozwoli zażegnać problemy trawienne i w prawidłowy sposób przyswoić wartości odżywcze.

Zanim zdecydujesz się na dietę Lite zalecamy konsultację z lekarzem lub dietetykiem, który określi czy dieta ta jest odpowiednia w przypadku określonych schorzeń. Dołączając do grona klientów Fit-Catering, zapewniany opiekę dietetyka, który określi jaka dieta jest dla Ciebie odpowiednia. Przejdź na fit razem z Fit-catering!

Podziel się tym postem