Czy istnieje idealny catering dietetyczny?

Przyglądając się opiniom o cateringu dietetycznym, nietrudno wysnuć następujący wniosek: to rozwiązanie idealne! Ale czy naprawdę tak jest? Zobacz!

 • Catering dietetyczny to rozwiązanie pełne zalet dla każdego, niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu i stylu życia.
 • W ramach diety pudełkowej możesz wybrać jeden z kilku planów żywieniowych. Dzięki temu masz pewność, że jest dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.
 • Jeśli chcesz dopasować catering dietetyczny do swoich oczekiwań, zwróć uwagę m.in. na liczbę posiłków oraz ich kaloryczność.

  Catering dietetyczny – idealne rozwiązanie dla każdego

  O zaletach wynikających z przejścia na dietę pudełkową słyszałeś od kilku osób i każda z nich mówiła o niej dokładnie to samo: to jedna z moich najlepszych decyzji? Jak to możliwe, że rozwiązanie to idealnie sprawdza się w przypadku tak wielu osób, które w zasadzie nic nie łączy i prowadzą tak różne tryby życia? Wszystko sprowadza się do zalet, jakie niesie za sobą korzystanie z cateringu dietetycznego, a tych jest niemało.

  Największą korzyścią płynącą z wyboru tego rozwiązania są wygoda i oszczędność czasu. Gotowanie zdrowych, dobrze zbilansowanych i jeszcze zróżnicowanych pod względem smaku dań jest bardzo czasochłonne – a jeszcze bardziej, gdy masz w domu kilka osób o innych upodobaniach lub zaleceniach dietetyka. Jeśli zakupisz dietę pudełkową, nie musisz się tym martwić – ani zakupami, ani wymyślaniem manu, ani gotowaniem, ani sprzątaniem kuchni i zmywaniem naczyń. Codziennie rano otrzymasz gotową paczkę posiłków zaplanowanych w taki sposób, aby odpowiadały Twoim indywidualnym oczekiwaniom.

  Chcesz mieć kontrolę nad tym, co i w jakiej ilości jesz? A może zamierzasz zrzucić nadprogramowe kilogramu lub wręcz odwrotnie – nabrać masy mięśniowej podczas treningów? Pieczołowite wyliczanie makro dla każdego spożywanego posiłku jest uciążliwe i ponownie – zajmuje dużo czasu. W diecie pudełkowej każde danie jest dostarczane wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi udziału poszczególnych grup składników oraz kaloryczności. Możesz więc łatwo trzymać rękę na pulsie.

   Chcesz mieć pewność, że jesz dokładnie tyle, ile rzeczywiście potrzebuje Twój organizm? Jak skończyć z podjadaniem i wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe? Korzystanie z cateringu dietetycznego to dobry wstęp do zmiany stylu jedzenia, a w sumie całego życia, na zdrowszy. Gdy przekonasz się, jak świetnie czujesz się po zjedzeniu dobrze zbilansowanego posiłku, odkryjesz, jakie korzyści niesie za sobą taka zmiana. 

  Uniwersalna dieta dla każdego – czy to ma sens?

  Jeśli idziesz do dietetyka po dietę dla siebie, otrzymujesz indywidualny jadłospis, który uwzględnia Twoje spersonalizowane potrzeby. Jakim cudem catering dietetyczny może zapewniać Ci to samo, skoro jest przygotowywany dla kilku(set) tysięcy osób, które z pewnością mają inny gust kulinarny – nie wspominając już o uwarunkowaniach fizycznych i celu, jaki chcą osiągnąć poprzez zmianę diety na pudełkową.

  Jak to możliwe, że każda z zamawiających osób otrzymuje dostosowany do potrzeb catering dietetyczny? Po pierwsze, każda firma cateringowa oferuje co najmniej kilka (a zazwyczaj kilkanaście) planów żywieniowych, które są dopasowane do różnych potrzeb. W rezultacie każdy znajdzie jadłospis, który mu odpowiada – i osoba na diecie wegetariańskiej. i typowy “mięsożerca”, który chce zacząć jeść bardziej zbilansowane posiłki, i ktoś, kto zamierza przeprowadzić dietę redukcyjną. Cateringi dietetyczne idą nawet o krok dalej i zapewniają opcje do wyboru dla osób o bardzo specjalistycznych wymaganiach dotyczących posiłków – np. na diecie ketogenicznej, bezlaktozowej lub o obniżonym indeksie glikemicznym.

  Co ze smakiem? Plany posiłków wchodzących w skład diety pudełkowej są bardzo zróżnicowane. Wszystko po to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To także dobry sposób, aby poznać nowe, dotychczas nieznane połączenia smaków i dowiedzieć się, co jeszcze lubisz jeść.

  Jak dopasować dietę pudełkową do swoich potrzeb?

  Aby catering dietetyczny naprawdę był tym idealny, musisz dopasować go do swoich potrzeb. Jak to zrobić? Zwróć uwagę na następujące aspekty diety pudełkowej.

  • Rodzaj diety – jak już wspomnieliśmy powyżej, najczęściej będziesz mieć do wyboru co najmniej kilka opcji. Możesz postawić na taką, która najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, np. na mięsną, wegetariańską, bezlaktozową czy sportową,
  • Liczba posiłków – chociaż zaleca się spożywanie 5 posiłków dziennie, być może w Twoim przypadku taka częstotliwość nie będzie najlepsza, np. ze względu na zobowiązania zawodowe lub prywatne. Jeśli zdecydujesz się na mniejszą liczbę dań, wciąż możesz cieszyć się zbilansowaną dietą, jednak bardziej pasującą do Twojego trybu życia,
  • Dzienna kaloryczność – musi odpowiadać rzeczywistemu zapotrzebowaniu, które wylicza się na bazie parametrów organizmu (wiek, waga, płeć), stylu życia (siedzący lub aktywny), a także założonego celu (np. przyrost tkanki mięśniowej lub redukcja wagi). Dobry catering dietetyczny powinien zapewnić Ci kilka opcji kaloryczności do wyboru,
  • Dostawa – istotne jest to, żeby posiłki dotarły do Ciebie rano przed śniadaniem lub przed wyjściem z domu. Upewnij się, że możesz wybrać taką godzinę dostawy, jaka Ci odpowiada,
  • Dodatkowe właściwości – nie można wymagać od firmy gratisów, ale ich otrzymanie jest bardzo miłe. W ramach cateringu dietetycznego możesz otrzymać m.in. możliwość konsultacji z profesjonalnym dietetykiem bez żadnych opłat.

  Potrzebujesz pomocy w wybraniu właściwego planu żywieniowego? Nie wiesz, jaki pakiet wybrać, aby skutecznie zrealizować swój cel? Skontaktuj się z nami – chętnie wesprzemy Cię w tym zadaniu.