FIT CATERING

Jesteśmy nie tylko FIT,
ale również EKO

Wykorzystujemy całkowicie bezpieczne dla środowiska i w 100% biodegradowalne
pudełka i sztućce wykonane z pulpy celulozowej.

Dbamy o środowisko

Dlatego zmieniamy się!

Pierwsze kroki, aby ograniczyć zużycie plastiku już za nami. O tym co wprowadziliśmy – przeczytacie poniżej. O tym co jeszcze planujemy – będziemy Was informować na bieżąco 🙂

Zwrot papierowych toreb

 

Zaczęliśmy od wprowadzenia zwrotu papierowych toreb.

Jak to działa?
Nasi klienci mają możliwość zdecydowania się na zwrot toreb, w których otrzymują catering. Papierowe torby są odbierane przez naszych kurierów wg wcześniejszych ustaleń z Klientami. Przyjmujemy zwrot papierowych toreb w wybranych miastach (Opole, Kluczbork, Nysa, Kędzierzyń Koźle, Prudnik, Strzelce Opolskie, Brzeg, Oława, Kępno, Wieluń, Wieruszów, Radomsko, Częstochowa), skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby dowiedzieć się, czy jest taka możliwość w Twojej miejscowości.

Jak przygotować torby do zwrotu?
Najlepiej jeżeli wszystkie zebrane torby złożysz, włożysz w jedną i zostawisz do odbioru w miejscu, gdzie kierowca pozostawia dla Ciebie catering lub przekażesz osobiście podczas odbierania dostawy. Jeżeli torby wrócą do nas w nienaruszonym stanie użyjemy ich ponownie! Jeżeli będą zniszczone lub będą posiadały liczne zagniecenia i zabrudzenia zostaną przekazane na makulaturę.

Co jeżeli nie zdecydujesz się na zwrot papierowych toreb?
Jeżeli torby nie są uszkodzone możesz ich używać wielokrotnie! Jeśli złożysz je na płasko nie będą zajmować w domu wiele miejsca, a są na tyle wytrzymałe, że możesz zabrać je ze sobą na zakupy! W ten sposób ograniczysz zużycie foliowych toreb, które dostępne są w większości sklepów.

Team Fit-Catering poleca kilka własnych, domowych pomysłów na ponowne użycie papierowych toreb. Segregujemy w nich suche odpady, przechowujemy, np. orzechy, a na wyjazd pakujemy w nie nie tylko posiłki w pudełkach.

Eko sztućce

 

Testy ekologicznych sztućców trwały dłuuugo, ale decyzja zapadła i z przyjemnością zrezygnowaliśmy z ich plastikowych odpowiedników. Zdecydowaliśmy się na te wykonane z bioplastiku powstałego z utylizacji pestek awokado. Nasze sztućce są w 100% biodegradowalne i kompostowalne, potrzebują zaledwie 240 dni do pełnego rozkładu!

Jak je dla Was pakujemy?
Sztućce pakujemy, jak do tej pory, w papierowe, ekologiczne etui z serwetką. Sztućców nie dodajemy do każdego zestawu, jeżeli chcesz je otrzymywać zaznacz to podczas składania zamówienia!

100% biodegradowalne pudełka

 

Kolejnym krokiem, i zdecydowanie dla nas najważniejszym, było wprowadzenie możliwości dostaw cateringu w ekologicznych pudełkach. Opcję pakowania w EKO pudełka wybierzesz podczas składania zamówienia w kroku 5 – Dodatki. Wybrane przez nas pudełka, w przeciwieństwie do niektórych dostępnych na rynku, są całkowicie bezpieczne dla środowiska i w 100% biodegradowalne – produkowane z pulpy celulozowej. Uprzedzając Wasze pytania… folia, którą wykorzystujemy do zgrzewania posiłków również jest biodegradowalna.

Dlaczego pojemniki wykonane z celuluzy są odporne na wilgoć?
Ponieważ wnętrze pojemników zabezpiecza biolaminat, który również ulega biodegradacji. Nasze pudełka mogą być recyklingowane jako odpad organiczny lub tektura papierowa.

Co jeszcze?
Po zerwaniu zewnętrznej folii można je podgrzewać w mikrofalówkach/piekarnikach do 150 stopni. Jeszcze jedna bardzo ważna informacja! Posiadają certyfikaty: OK compost, BRC Packaging, FSC.

Czy planujemy inne zmiany?
Tak! Pracujemy nad tym, aby wprowadzić ekologiczne butelki na koktajle i smoothie!

Eko dostawy

 

Już w 2018 roku informowaliśmy Was, że na terenie Wrocławia niektóre dostawy naszego cateringu będą dowożone… ROWEREM!

Było to jedno z pierwszych eko-rozwiązań, które wprowadziliśmy. Każde, najmniejsze rozwiązanie, które pozwoli obniżyć emisję CO2 ma dla nas znaczenie!

Zaobserwuj nas

Zapraszamy do obserwowania i zostawienia serduszek pod naszymi zdjęciami.

ciasto Fit-Catering