NAJCZĘŚCIEJ

zadawane pytania

Skuteczność diety opiera się na analizie zapotrzebowania i dopasowaniu odpowiedniego planu kalorycznego, z uwzględnieniem zbilansowanych składników. Najlepsze efekty można osiągnąć poprzez rozsądne zmniejszenie ilości kalorii i właściwym dobraniu składników pokarmowych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu takich jak: białka, tłuszcze, węglowodany oraz witaminy i minerały. Prezentowane przez nas diety tworzone są przez specjalistów zgodnie z zaleceniami i przyjętymi normami żywieniowymi.

Najlepszym rozwiązaniem jest umówienie bezpłatnej konsultacji z naszym Dietetykiem, który dokona pomiaru i analizy masy i składu ciała, dokona analizy Twoich potrzeb i pomoże Ci w doborze najbardziej optymalnego planu diety. W zależności od tego, czy chcesz schudnąć, utrzymać aktualną masę ciała, czy jesteś sportowcem i potrzebujesz specjalnej diety, czy po prostu chcesz się zdrowo odżywiać, nasz Dietetyk dobierze najlepszy program dla Ciebie. Jeśli z różnych powodów nie możesz się spotkać z naszym Dietetykiem, możesz również samodzielnie dokonać wyboru planu diety.

Dieta fit składa się z pięciu posiłków: śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorku oraz kolacji. Posiłki należy przyjmować w odstępstwie 3 godzin. Każdy z dostarczanych posiłków jest szczegółowo opisany. Posiłki należy przechowywać w warunkach chłodniczych i przygotowywać zgodnie z zaleceniami. Posiłki obiadowe wymagają podgrzania w kuchence mikrofalowej po wcześniejszym usunięciu folii ochronnej.

Program kaloryczny według którego przygotowywane są posiłki jest tworzony tak, aby zbilansować wartości odżywcze oraz ilość kalorii przyjmowanych w ciągu całego dnia. Pominięcie jednego z posiłków, częściowe zjadanie przygotowanych porcji czy przesunięcie czasu przyjmowanych posiłków może niekorzystnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu oraz nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Poza przyjmowaniem posiłków o określonej porze należy pamiętać również o przyjmowaniu 2 litrów wody dziennie dla uzyskania najlepszych efektów.

Tak, w przypadku zamówienia dowolnego planu diety na minimum 2 tygodnie, jako jedyni na rynku oferujemy Ci bezpłatną pierwszą konsultację z naszym Dietetykiem, który dokona pomiaru składu i masy Twojego ciała oraz pomoże w doborze optymalnej diety. W przypadku kontynuowania cateringu, raz na 4 tygodnie będziesz miał również prawo do bezpłatnych wizyt kontrolnych we Wrocławiu lub telefonicznych lub mailowych w przypadku pozostałych miast.

Dostawy realizujemy od poniedziałku do soboty w godzinach 6.00 – 10.00 w dowolnie wybrane miejsce podane w zamówieniu. Zamawiając nasz catering dietetyczny, codziennie otrzymasz świeżo przygotowany zestaw pełnowartościowych posiłków na cały dzień. W sobotę dostarczamy zestaw weekendowy na 2 dni (sobota, niedziela). W razie potrzeby istnieje także możliwość podania różnych adresów dostaw na poszczególne dni tygodnia. Koszt dostawy na terenie Wrocławia jest bezpłatny. Poza tym obszarem koszt dostawy kalkulowany jest indywidualnie.

Gluten to białko roślinne, występujące w ziarnach zbóż takich jak pszenica, jęczmień, żyto, owies. Ze względu na jego właściwości technologiczne możemy go znaleźć również w takich produktach, jak wędliny, jogurty, sosy, przyprawy, czekolada.
Przygotowaliśmy dla Państwa zestaw Natural, w którym zboża glutenowe zostały zastąpione naturalnie bezglutenowymi źródłami węglowodanów, takimi jak: gryka, proso, ryż, amarantus, czy tapioka.
Dieta Natural polecana jest osobom, które dbają o swój sposób odżywiania, a także cierpiącym na schorzenia takie jak: nietolerancje pokarmowe, choroby związane z zespołem nieszczelnego jelita, choroby o podłożu autoimmunologicznym, np. choroby tarczycy, w tym choroba Hashimoto, czy reumatoidalne zapalenie stawów. Dieta ta jednak może zawierać śladowe ilości glutenu, stąd nie jest kierowana do osób z celiakią. Przed wyborem warto skonsultować się z Dietetykiem, który pomoże w doborze odpowiedniego programu żywieniowego.