Co warto wiedzieć o cateringu dietetycznym?

Co prawda wiesz już co nieco o cateringu dietetycznym, ale wciąż wahasz się, czy to opcja, która sprawdzi się u Ciebie? Przedstawiamy kilka pytań, które często zadają sobie nasi klienci przed zamówieniem pierwszej diety pudełkowej. Sprawdź, czy uda nam się rozwiać i Twoje wątpliwości!

 

 • Dieta pudełkowa nie jest magicznym sposobem, dzięki któremu z dnia na dzień stracisz na wadze. Przy korzystaniu z takiej zdrowej, zbilansowanej diety przez dłuższy okres i włączeniu do tego ćwiczeń możesz osiągnąć efekt, o którym marzysz.
 • Cateringi dietetyczne dysponują pakietami przeznaczonymi dla osób o specjalnych potrzebach, czyli np. dietami eliminującymi konkretne grupy składników spożywczych.
 • W diecie pudełkowej nie płacisz tylko za jedzenie, ale także za dostawę do domu czy wsparcie dietetyka.
 • Z oferty cateringu dietetycznego mogą korzystać zarówno mieszkańcy dużych miast, jak i osoby z mniejszych miejscowości.

 

Czy dieta pudełkowa zawsze wspomaga odchudzanie?

Prawdą jest to, że wśród diet wchodzących w skład cateringu dietetycznego na pewno znajdziesz takie, które są ukierunkowane na redukcję wagi. W ofercie Fit Catering są to chociażby plany Optimal i Keto.

Nie oznacza to jednak, że zamówisz catering na tydzień czy miesiąc, a potem wejdziesz na wagę i oniemiejesz z zachwytu. Dieta to nie czarodziejska różdżka, która magicznie usuwa nadprogramowe kilogramy. Jest narzędziem, które może Cię wesprzeć w walce o upragnioną sylwetkę. Ale wszystko jest w Twoich rękach.

Co zrobić, aby rzeczywiście zacząć chudnąć z dietą pudełkową? Przede wszystkim, wybierz optymalny pakiet. Kluczem do sukcesu jest tutaj dopasowanie odpowiedniej kaloryczności – na tyle wysokiej, aby zabić głód, ale jednocześnie niedopuszczającej do odkładania tkanki tłuszczowej. Po drugie, zrezygnuj ze wszystkich przekąsek i przegryzek w międzyczasie. Catering dietetyczny dostarcza Ci tyle kalorii, ile potrzebujesz, i wcale nie musisz uzupełniać go dodatkowym jedzeniem.

Istotny jest jeszcze jeden czynnik: aktywność fizyczna. Połączenie diety i ćwiczeń da bowiem najlepszy efekt – stracisz na wadze i ujędrnisz oraz wyrzeźbisz ciało. Czy można chudnąć bez włączania do tego treningu, jedynie przy użyciu diety? Teoretycznie tak. Ale musisz mieć na uwadze, że zajmie Ci to więcej czasu, a końcowy efekt może nie być tak satysfakcjonujący, jak myślałeś.

Pamiętaj o tym, że aktywność fizyczna nie służy jedynie do spalania tkanki tłuszczowej, ale do utrzymania organizmu w dobrej formie i… poprawy samopoczucia. Po kilku porządnych setach ćwiczeń poczujesz zastrzyk endorfin, który na pewno zmotywuje Cię do powrotu na siłownię! A pamiętaj, że dzięki cateringowi dietetycznemu masz kilka wolnych godzin w tygodniu, więc znalezienie czasu na trening nie powinno przysporzyć Ci żadnego problemu.

Catering dietetyczny a ograniczenia w diecie – jak to pogodzić?

Nie każdy jest w tak komfortowej sytuacji, że może jeść w zasadzie wszystko, co znajduje się na talerzu. Z roku na rok rośnie grupa ludzi, którzy z konieczności lub wyboru, decydują się na wykluczenie z codziennej diety jakichś konkretnych składników, np. nabiału czy glutenu. 

Osobom na takiej diecie eliminacyjnej towarzyszy jedna wątpliwość dotycząca korzystania z cateringu dietetycznego – czy można zamówić dietę bez tego, czego nie jem? Okazuje się, że nie stanowi to najmniejszego problemu, bo w ofercie firm cateringowych znajdziesz wiele pakietów dopasowanych do takich indywidualnych życzeń. Z naszej diety mogą skorzystać chociażby osoby, które:

 • potrzebują dań o zwiększonej podaży tłuszczów, bo planują zrzucić kilka kilogramów poprzez dietę ketogeniczną (Keto), 
 • nie mogą jeść nabiału i/lub glutenu (Natural),
 • nie tolerują ciężkostrawnego jedzenia (Senso),
 • muszą unikać dań o wysokim indeksie glikemicznym (Low Carb),
 • nie lubią ryb (No Fish),
 • zrezygnowały z jedzenia mięsa (Pesco),
 • dużo ćwiczą i potrzebują jedzenia, które zapewni im siłę do ostrego treningu (Sport).

Cena cateringu dietetycznego – czy wiesz, za co płacisz?

Wbrew pozorom, dieta pudełkowa wcale nie kosztuje tak dużo, jak to się może wydawać. W Fit Catering najtańsza opcja to wydatek rzędu ponad 50 złotych miesięcznie – oczywiście ostateczna cena zależy od konkretnej diety, liczby posiłków i wybranej kaloryczności. Czy to dużo? Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć samodzielnie, w zgodzie z własnym portfelem.

Warto jednak wiedzieć, co dokładnie wchodzi w skład tej ceny, a są to:

 • najwyższej jakości produkty – cateringi dietetyczne raczej nie korzystają z najtańszych składników spożywczych zakupionych w markecie, a przynajmniej nie powinno to tak wyglądać. Dania powstają z wysokiej jakości produktów, często zakupionych wprost od lokalnych rolników;
 • wiedza dietetyka – dzięki temu jesz posiłki zgodne z własnymi potrzebami żywieniowymi, a przy tym doskonale zbilansowane. Nie musisz też liczyć kaloryczności poszczególnych porcji na własną rękę, gdyż wszystko jest dokładnie opisane na każdym pudełku;
 • dostawa do domu – oszczędzasz mnóstwo czasu, bo nie musisz ani robić zakupów, ani gotować. Po prostu codziennie rano otwierasz drzwi i znajdujesz przed nimi paczkę posiłków gotowych do spożycia od razu.

A teraz pomyśl o tym, ile wydajesz na jedzenie i przekąski w ciągu tygodnia I nie mówimy tu tylko o większych zakupach spożywczych robionych raz w tygodniu. Policz również kanapkę kupioną w biurze od Pana Kanapki, batonik zjedzony w drodze do domu i pizzę, którą zamówiłeś w weekend. Jeśli zsumujesz wszystko, prawdopodobnie otrzymasz podobny wynik jak za dietę pudełkową. Tu jednak zyskujesz możliwość jedzenia zbilansowanych posiłków opracowanych przez dietetyka i spełniających jakiś określony cel. Zyskujesz więc więcej za porównywalną cenę.

Czy można zamówić catering dietetyczny do małej miejscowości?

O ile mieszkańcy dużych miast, takich jak Wrocław, Warszawa czy Poznań, mogą przebierać w ofertach diet pudełkowych, o tyle osoby z mniejszych miejscowości mają zwykle bardziej ograniczony wybór – o ile w ogóle jakiś. 

Ale nawet jeśli Twojego miejsca zamieszkania nie ma na mapie dostaw żadnego cateringu dietetycznego, nie przekreślaj od razu tej opcji. Napisz do nas, a sprawdzimy, czy jesteśmy w stanie dojechać do Ciebie z naszą dietą pudełkową. W przypadku miejscowości bezpośrednio graniczących z większym miastem, szanse na pozytywne rozpatrzenie Twojego zapytania są wysokie – wszystko zależy od tego, jaką trasą rozwozimy jedzenie w Twoim regionie.

Masz inne pytania dotyczące cateringu dietetycznego? Nie bój się ich zadać! Zależy nam na tym, aby udzielić Ci pomocy na każdym polu – aby korzystanie z diety pudełkowej rzeczywiście ułatwiło Ci codzienne życie i przybliżyło Cię do Twojego celu.