Jak wybrać dobry catering dietetyczny?

Każda oferta cateringu dietetycznego wygląda dla Ciebie dokładnie tak samo i aż kręci Ci się głowie od tego, ile masz opcji do wyboru? Co zrobić, aby zamówić dokładnie taki catering, jakiego potrzebujesz? Mamy dla Ciebie krótką instrukcję, jak wybrać dobry catering dietetyczny, która pomoże Ci w wyborze najlepszej diety pudełkowej w 4 krokach. Sprawdź!

 

 • Już same ogólne informacje umieszczone na stronie firmy powiedzą Ci dużo o tym, jak działa catering dietetyczny i czy ma prawo sprawdzić się w Twoim przypadku.
 • Każda firma cateringowa zapewnia przynajmniej kilka różnych pakietów diet do wyboru. W Fit Catering jest ich aż 10.
 • Jak wybrać dobry catering dietetyczny? Aby catering dietetyczny nie utrudniał Ci codziennego życia, musi być dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb.
 • W przypadku diety pudełkowej istotne jest nie tylko samo jedzenie, ale również jakość jego dostawy.

 

Krok 1. Zapoznaj się z ogólnymi informacjami o cateringu dietetycznym

Twoim pierwszym kontaktem z cateringiem dietetycznym konkretnej firmy będzie pewnie przejrzenie jej strony internetowej. I bardzo dobrze, bo jest to skarbnica wiedzy dotyczącej tego, jak wygląda dieta pudełkowa oraz jej dostawa.

Jak wybrać dobry catering dietetyczny? Sprawdzając dostępne na niej informacje, skup się w szczególności na:

 • dostawie do Twojego miejsca zamieszkania – coraz więcej cateringów obsługuje nie tylko duże miasta, ale też mniejsze miejscowości i wsie znajdujące się na ich obrzeżach. To, czy dieta pudełkowa w ogóle może do Ciebie dojechać, sprawdź na samym początku, bo być może już to kryterium zdyskwalifikuje wybrany przez Ciebie catering;
 • współpracy z dietetykiem – aby dania były nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe i dobrze zbilansowane, muszą stanowić owoc współpracy dietetyków i kucharzy. Jeśli takiej informacji nie ma na stronie, zastanów się, czy to dobra opcja;
 • pochodzeniu składników spożywczych – najlepsze diety pudełkowe bazują na naturalnych produktach kupowanych od lokalnych rolników. Dzięki temu nie tylko dania cechują się wysoką jakością oraz bogactwem witamin, ale też firma generuje niższy ślad węglowy;
 • możliwości przetestowania – cateringi dietetyczne często umożliwiają klientom zamówienie 1-2 zestawów testowych w obniżonej cenie przed zakupem dłuższej diety. Warto skorzystać z tej opcji chociażby po to, by sprawdzić, czy odpowiada Ci smak oraz czy dostawa spełnia Twoje oczekiwania;
 • gratisach i rabatach – zawsze to miło, gdy firma dba o swoich klientów, zapewniając im kody rabatowe lub bezpłatne dodatki do standardowego pakietu. Takim dodatkiem może być np. możliwość korzystania z darmowych konsultacji z dietetykiem, w formie online lub stacjonarnej. Pozwoli Ci to kontrolować efekty diety i na bieżąco dopasowywać do nich kolejne kroki na drodze do wymarzonej sylwetki.

Jak wybrać dobry catering dietetyczny?

Jeśli oferta tego cateringu dietetycznego wyda Ci się interesująca, możesz pójść o krok dalej i sprawdzić, jak oceniają ją osoby, które już ją przetestowały. Poszukaj ich na profilach społecznościowych i w niezależnych rankingach diet pudełkowych. To dobry sprawdzian na to, jak firma sprawdza się w praktyce.

Krok 2. Przejrzyj dostępne diety pudełkowe

Czynnikiem, który już na wstępie dobrze świadczy o cateringu dietetycznym, jest duża liczba różnych rodzajów diet do wyboru. Im ich więcej, tym większą masz szansę na to, że znajdziesz w tej ofercie coś odpowiadającego Twoim indywidualnym potrzebom.

Czasy, w których diety dzieliły się jedynie na mięsne i bezmięsne, są już dawno za nami. Dzisiejsze cateringi dietetyczne starają się odpowiadać na bardziej sprecyzowane potrzeby. Tym samym wychodzą naprzeciw osobom, które do tej pory miały problem z zamówieniem jedzenia na dowóz, a co dopiero takiego w regularnym abonamencie. Jakie nietypowe rodzaje diet możesz znaleźć w ofercie cateringów dietetycznych?

 • Dieta ketogeniczna – napakowana zdrowymi tłuszczami, które wspierają Cię w spalaniu tkanki tłuszczowej podczas intensywnego treningu;
 • Dieta o obniżonym ładunku glikemicznym – idealna dla cukrzyków, którzy muszą wystrzegać się dużego wyrzutu insuliny po każdym posiłku;
 • Dieta pescowegetariańska – nie znajdziesz w niej mięsa, ale za to dużo warzyw, owoców i ryb. Uważa się ją za jeden z najzdrowszych wariantów diety wegetariańskiej;
 • Dieta bezglutenowa i beznabiałowa – skorzystaj z niej, jeśli nie tolerujesz tych produktów lub po prostu chcesz ograniczyć ich ilość w jadłospisie z innego powodu;
 • Dieta lekkostrawna – pozbawiona składników pokarmowych, których strawienie stanowi wyzwanie dla żołądka. 

Krok 3. Ustal, czy odpowiadają Ci parametry wybranego zestawu cateringu

Największą zaletą dzisiejszych cateringów dietetycznych jest to, że można je dowolnie zmieniać w taki sposób, aby w Twojej paczce znalazła się spersonalizowana dieta, która idealnie realizuje założony cel. Poza wyborem rodzaju diety, o czym wspomnieliśmy przed chwilą, powinieneś mieć także możliwość zmiany liczby posiłków oraz dobowej kaloryczności. Dlaczego warto dobrze przemyśleć ten krok?

Najkorzystniejszą opcją dla organizmu jest ta, w której spożywasz 5 posiłków dziennie w równych odstępach czasowych. Dzięki temu zapobiegasz przejadaniu się na koniec dnia, gdy nie masz już szansy na spalenie nadprogramowych kalorii. Ale z drugiej strony, nie każdy ma na to czas. W związku z tym zakup 5 posiłków, podczas gdy zdążysz zjeść może połowę z nich, nie ma sensu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybór diety 3-posiłkowej, która zostanie zaplanowana w zbilansowany sposób zgodny z Twoim trybem życia.

Co do dobowej kaloryczności, sytuacja jest jasna. Powinna współgrać z Twoim organizmem oraz trybem życia, jaki prowadzisz. Niedobór kalorii w diecie będzie skutkować głodem między posiłkami i zwiększoną pokusą na podjadanie. Za duża liczba kalorii może równać się odkładaniu tkanki tłuszczowej albo marnowaniu żywności, której po prostu nie będziesz w stanie przejeść.

Krok 4. Sprawdź, jak wygląda kwestia dostawy diety pudełkowej

Największą zaletą diety pudełkowej jest to, że nie musisz po nią wychodzić – codziennie rano znajdziesz ją na progu swojego domu. Zazwyczaj dieta pudełkowa jest dostarczana w godzinach nocnych lub wczesnoporannych. Wszystko po to, abyś mógł zjeść śniadanie o takiej godzinie, o której chcesz, nawet jeśli wcześnie zaczynasz pracę.

Obawiasz się tego, że temperatura podczas transportu zaszkodzi Twoim posiłkom? Upewnij się, że wybrany przez Ciebie catering dietetyczny dba o to, by dania dojechały świeże nawet w największe upały. Stanie się tak, jeśli posiłki będą rozwożone w specjalnych pojemnikach z wkładami chłodzącymi, które zabezpieczą łatwo psujące się produkty przed działaniem wysokiej temperatury.

Sprawdzając opcje dotyczące dostawy cateringu dietetycznego, warto przyjrzeć się opiniom zostawionym przez innych klientów. Dzięki temu dowiesz się, jak sprawdza się dana firma w praktyce – czy realizuje dostawy na czas, czy kurierzy informują o ewentualnych opóźnieniach lub czy posiłki dobrze znoszą podróż.

Interesują Cię szczegóły dotyczące diety pudełkowej Fit Catering? Mamy nadzieję, że wiesz już jak wybrać dobry catering dietetyczny. Zapoznaj się z pozostałymi artykułami z naszego bloga lub zadaj nam pytanie – chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości.