Jaki catering dietetyczny wybrać?

Oferty cateringów dietetycznych rosną jak grzyby po deszczu, a Ty gubisz się w tych wszystkich ofertach? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę, by jeść posiłki, które Ci smakują, a przy tym są zdrowe i dopasowane do Twoich potrzeb? Jaki catering dietetyczny wybrać? Oto kilka wskazówek, dzięki którym będziesz wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wybieraniu cateringu dietetycznego.

 

 • Dobry catering dietetyczny to taki, który spełnia Twoje oczekiwania na wielu polach, a nie tylko jest smaczny.
 • Aby dieta pudełkowa była rzeczywiście zdrowa, musi powstawać we współpracy z profesjonalnym, doświadczonym dietetykiem.
 • O cateringu dietetycznym dobrze świadczy udostępnianie możliwości zamówienia pakietu testowego, który pozwoli sprawdzić smak oferowanych potraw.
 • Nie powinieneś dopasowywać się do diety pudełkowej – to ona powinna być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.
 • Warto zwrócić uwagę na to, czy catering podejmuje jakieś inicjatywy proekologiczne, np. kupuje lokalne produkty czy korzysta z biodegradowalnych opakowań.

 

Jak wybrać zdrowy catering dietetyczny?

Chociaż prawie każdy catering dietetyczny jest przedstawiany jako zdrowy, w rzeczywistości nie zawsze jest to zgodne z prawdą. Aby catering mógł zostać przedstawiony jako korzystny dla zdrowia, powinien powstawać we współpracy z profesjonalnym dietetykiem. Jego ingerencja w układanie planu diety nie powinno jednak ograniczać się jedynie do szacowania kaloryczności poszczególnych porcji. Powinien mieć wpływ na to, jakie dania wchodzą do jadłospisu na dany tydzień, a także na wybór składników, z których zostaną przyrządzone.

I tutaj przechodzimy płynnie do drugiej kwestii, która przesądza o tym, czy dieta jest korzystna dla zdrowia, czy też nie do końca. Zdrowa dieta pudełkowa powinna bazować na produktach spożywczych pochodzących z ekologicznych upraw (najlepiej lokalnych, polskich) i kupowanych bezpośrednio od rolnika. Dzięki temu potrawy będą nie tylko smaczne, ale również wartościowe, gdyż nie będzie w nich żadnej chemii i konserwantów – tylko same witaminy i mikroelementy pochodzące z natury.

Jak wybrać smaczny catering dietetyczny?

Upodobania kulinarne to kwestia mocno indywidualna. Jak sprawdzić już podczas wybierania diety pudełkowej, czy wchodzące w jej skład posiłki będą Ci smakować? Mamy na to trzy sposoby.

Po pierwsze, przejrzyj dostępne na stronie internetowej menu na najbliższy tydzień. Opcję podejrzenia potraw na najbliższe dni udostępniają chyba wszystkie firmy cateringowe. 

Po drugie, zapoznaj się z opiniami osób, które już skorzystały z oferty cateringu dietetycznego. Nawet jeśli oferta na stronie wygląda fenomenalnie, rzeczywistość szybko ją weryfikuje. Opinie o konkretnych firmach znajdziesz nie tylko na jej profilach społecznościowych, ale również w niezależnych rankingach cateringów dietetycznych, które bez trudu znajdziesz w internecie.

Po trzecie, nie kupuj cateringu dietetycznego w ciemno. Wiele firm pozwala na zamówienie zestawów testowych na krótki okres (u nas są to 2 dni) i w cenie niższej niż standardowa. Dzięki temu przekonasz się na własnej skórze, czy posiłki podbiją Twoje kubki smakowe, czy też kompletnie Ci nie podchodzą – i kubisz ten pakiet diety pudełkowej, który Ci naprawdę smakuje.

Jak wybrać spersonalizowany catering dietetyczny?

Gotując posiłki w domu, masz pełną kontrolę nad tym, jakie dania, jak duże porcje i ile posiłków dziennie jesz. Decydując się na przejście na catering dietetyczny, musisz zdać się w tej kwestii na swoje pudełka. Kluczem do sukcesu jest zatem jak najlepsze dostosowanie pakietu do swoich potrzeb.

Aby dieta pudełkowa była jak najlepiej dopasowana do Ciebie, powinieneś mieć możliwość jej spersonalizowania w momencie składania zamówienia. W dobrym cateringu będziesz mógł zmienić:

 • rodzaj diety – im więcej różnych planów masz do dyspozycji, tym lepiej. Dzięki temu będziesz mógł wybierać nie tylko między dietą wegetariańską i mięsną, ale też spośród bardziej szczegółowych wariantów, jak np. dieta ketogeniczna, o niskim indeksie glikemicznym czy lekkostrawna;
 • liczbę posiłków – w idealnej sytuacji powinno ich być 5, gdyż wtedy można je rozłożyć w taki sposób, aby podaż jedzenia była równomierna, co ureguluje metabolizm. Ale równie dobrze możesz jeść tylko 3 posiłki w ciągu dnia i dobry catering powinien Ci na to pozwolić;
 • dzienną kaloryczność – każdy organizm ma inne zapotrzebowanie na kaloryczność posiłków. To, ile kalorii musisz zjeść, zależy m.in. od Twojego stylu życia (siedzący/aktywny), wagi, a nawet płci. Pamiętaj o tym, że jeśli wybierzesz za małą liczbę kalorii, nie najesz się swoją paczką dań na cały dzień. Przy za dużej kaloryczności możesz się z kolei przejadać albo marnować jedzenie.

Jak wybrać ekologiczny catering dietetyczny?

Przyjazność dla środowiska to aspekt, z którym nie wszystkim firmom cateringowym jest po drodze. Również nie wszyscy klienci zwracają na to uwagę. My jednak staramy się na to uczulać, gdyż kwestie ekologiczne powinny być bliskie każdemu – w końcu wszyscy żyjemy na tej samej planecie i mamy ją tylko jedną.

Po czym rozpoznać, że catering dietetyczny jest ekologiczny? Zwróć uwagę następujące kwestie.

 • Opakowania – jeśli zależy Ci na środowisku, zrezygnuj z cateringu dietetycznego, który przyjeżdża do Ciebie w plastiku. Ekologicznych alternatyw dla niego jest naprawdę na tyle dużo, że zorganizowanie takiej opcji dla klientów nie stanowi problemu. W Fit Catering pakujemy dania w pudełka wykonane z pulpy celulozowej, która może być recyklingowana jako tektura papierowa lub odpad organiczny. Nie umniejsza to jednak funkcjonalności naszych pudełek – nie przemakają i można je podgrzewać w temperaturze do 150°C.
 • Sztućce – podobnie jak w przypadku pojemników, sztućce również powinny być wykonane z biodegradowalnego materiału. Dobrze też, jeśli firma umożliwia całkowite zrezygnowanie z dostawy ze sztućcami. W końcu w większości przypadków i tak jesz posiłki w domu lub w pracy, zatem masz pod ręką inne sztućce wielokrotnego użytku.
 • Odbiór niepotrzebnych toreb – papierowa torba po cateringu to uniwersalne akcesorium, które wykorzystasz na wiele sposobów. Włożysz do niej lunch do pracy, wykorzystasz w roli pojemnika na segregowanie śmieci, a nawet zabierzesz do sklepu i spakujesz w nią drobne zakupy. Ale najczęściej kończy się to inaczej: wyrzucasz ją do kosza po wyciągnięciu pojemników z jedzeniem. W Fit Catering możesz zebrać papierowe torby i oddać je nam przy kolejnej dostawie. Dzięki temu wykorzystamy je ponownie tak wiele razy, jak tylko to możliwe.
 • Korzystanie z lokalnych produktów spożywczych – kupowanie warzyw i owoców u miejscowych, polskich rolników zwykle wiąże się z nieco wyższymi kosztami, ale z drugiej strony znosi potrzebę ściągania ich z daleka. Tym samym równa się niższemu śladowi węglowemu związanemu z transportem.

Jaki catering dietetyczny wybrać? Czy wiesz, że nasza dieta pudełkowa Fit Catering doskonale spełnia te warunki? Zapoznaj się z naszą ofertą albo skontaktuj się z nami, by otrzymać więcej informacji. Chętnie odpowiemy na każde pytanie, które wpadnie Ci do głowy.